Záhradné osvetlenie – solárne alebo reflektory

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ak hľadáte konkrétne osvetlenie, vyberte si podkategóriu v e-shope:

Solárne svietidlá

Solárne lampy

 

Elektrické vonkajšie osvetlenie

Po prejdení do e-shopu si môžete pozrieť kompletnú ponuku a aktuálne informácie ku všetkým svietidlám z jednotlivých kategórií.

MAGAZÍN

Správne záhradné osvetlenie vám môže pomôcť užiť si vašu záhradu dlhšie, ako aj zabezpečiť bezpečnosť vášho majetku. Osvetlenie v záhrade vytvára večer vašim hosťom príjemnú atmosféru, môže osvetľovať bazény, niektoré prvky v záhrade, alebo vytvára bezpečnejšiu záhradnú cestičku alebo slúži ako bezpečnostné svetlo pre odradenie zlodejov.
Bez ohľadu na veľkosť vašej záhrady, terasy alebo balkóna, správne osvetlenie vám môže pomôcť okamžite premeniť váš vonkajší priestor na príjemnejšiu oblasť, kde budete chcieť tráviť čas.

Tip: Philips Calgary, vonkajšie svietidlo so senzorom pohybu,Cena: 31,29 €

Charakteristika:

Valcové nástenné svietidlo Philips myGarden Calgary je vďaka svojmu vzhľadu z leštenej nerezovej ocele dokonalým doplnkom vašich vonkajších priestorov.
Senzor pohybu a vysoko kvalitné svetlo zaplaví priestor bielym svetlom tam, kde treba.

Technické parametre:

  • napájanie: 220 – 240 V
  • typ zdroja: LED
  • zdroj súčasťou balenia: Áno
  • materiál: plast/hliník

 

V súčasnosti je možné kúpiť nástenné vonkajšie svetlo v rôznych dizajnoch. Okrem klasických reflektorov, sú dostupné aj svietidlá v tvare dobových lampášov, kovaných svietidiel, nenápadných okrúhlych, ktoré veľmi nevystupujú do priestoru. Takéto svetlá sú vhodné napríklad v miestach, ak sa nad svetlom nachádza otvor trebárs na povalu. V tom prípade by vyčnievajúce svetlo mohlo prekážať rebríku.

Philips Eagle, Vonkajšie svietidlo

Zmeny v osvetlení

Zvyčajne vyrábaná elektrická energia zostáva najpoužívanejším zdrojom osvetlenia na začiatku dvadsiateho prvého storočia. V kombinácii s rastúcim dopytom po efektívnejšom osvetlení, rastúcou dostupnosťou trvalo udržateľných dizajnov, úvahami o globálnom otepľovaní a estetickými a bezpečnostnými problémami v záhradníctve a krajine, sa vyvíjajú metódy a zariadenia vonkajšieho osvetlenia. Rastúce používanie LED, solárnej energie, nízkonapäťových svietidiel, energeticky úsporných svietidiel a energeticky úsporného osvetlenia sú príkladmi inovácií v tejto oblasti.

Solárne osvetlenie

Solárne svetlo je ekologickou alternatívou tradičného osvetlenia a môže ušetriť až 80% prevádzkových nákladov. Solárne osvetlenie nevyžaduje elektrickú energiu, takže je praktické a extrémne šetrné k životnému prostrediu a môžete ho umiestniť kdekoľvek. Napájanie funguje pomocou špeciálne navrhnutých batérií, ktoré skladujú energiu zo slnka počas dňa a automaticky zapínajú v noci. Takto solárne svetlá svietia niekoľko hodín v noci, aj keď je to jemné svetlo.
V záhrade ich umiestňujte na slnečné miesta, aby sa počas dňa plne nabili. Tiež sú vhodné pre zábavné priestory, keďže jemné svetlo dokonale postačuje pre podsvietenie priestorov počas celého večera.

Solárne svetlá sú vhodné aj na osvetlenie ciest, chodníkov, príjazdových ciest alebo iných malých plôch okolo vášho domova a vo vašej záhrade. Často sa používajú vo veľkom počte pozdĺž chodníkov, schodov alebo tmavších miest. Svetlá sú buď vo forme pozemných kolíkov, závesných svietidiel, alebo v rámci záhradných dekorácií, čo dáva užívateľovi široký výber polohovacích možností. Väčšina z nich je navrhnutá tak, aby zaostrili svetlo smerom nadol.
Niektoré svietidlá môžu mať aj vypínače typu „on-off“, čo je funkcia, ktorá umožňuje majiteľovi domu „uložiť“ elektrický energiu pre špeciálnu príležitosť a zabezpečiť čo najdlhšiu dobu prevádzky. Niektoré modely môžu ponúkať také možnosti, ako sú farebné svetlá alebo časovače. Solárne svietidlá sú z hľadiska výberu strednou triedou, čo sa ceny a svetelného výkonu týka.

Umiestnenie osvetlenia

Ak chcete upriamiť pozornosť na niektoré rastliny, jazierka, sochy alebo prvky, reflektory sú skvelou voľbou. Umiestnite ich do blízkosti ich najnižšej časti alebo pod listami pre intenzívny, zaostrený lúč, alebo namontujte dva reflektory na oboch stranách prvku, aby ste dosiahli výraznejší efekt.
Farebné lúče obrátené na terasy alebo cez stromy a kríky sú ideálne pre párty alebo večerné stolovanie v štýle al fresco. Tiež sa ľahko používajú – jednoducho ich zapojíte do elektrickej zásuvky a rozmiestnite kam potrebujete.

Tipy:

Záhradné osvetlenie - trpaslík so solárnym svetlom

 

Trpaslík – solárna lampa mix

Solárne zdroje elektrickej energie:
Na každom zariadení – fotovoltaika – žiarovky
Zo solárneho panelového systému – svietidlá, optické vlákna

LED žiarovky majú oveľa dlhšiu životnosť v porovnaní s halogénom. Môžete tak doslovne vychutnávať si vaše svietidlá mnoho rokov bez toho, aby ste museli meniť žiarovky.

Naše tipy z katalógu:

SOLÁRNE DEKORÁCIE NA ZÁHRADU: SOLÁRNA SOVIA RODINA

Záhradné osvetlenie kvôli bezpečnosti

Cenovo efektívne, s vysokou viditeľnosťou bezpečnostné svetlá sú ideálne na ochranu vecí uložených v skladoch a rôznych budovách a na to, aby odradili zlodejov. Aktivované sú buď teplom, alebo senzorom pohybu. Osvetľujú veľkú oblasť, upozorňujúc na akékoľvek nežiaduce vstupy.

Tip na reflektor so senzorom pohybu: Vana S vonkajšie reflektorové svetlo so senzorom a LED prisvietením

Exteriérový halogénový reflektor PANLUX s pohybovým senzorom a stálym LED prisvietením. PIR senzor reaguje na slabé infračervené žiarenie vychádzajúce z ľudského tela. Ak sa osoba pohybuje v dosahu senzora, svetlo sa rozsvieti. Po opustení oblasti snímania sa svetlo automaticky vypne. Senzor – uhol záberu: 180 °.

Záhradné osvetlenie – ako na výber

Najprv musíte definovať potreby záhradného osvetlenia podľa funkcií – prevažne dekoratívne efekty zvýrazňujúce určité prvky, stromy, kríky, vodné prvky atď. Môžete však z bezpečnostných dôvodov osvetliť cestu a schody pre vašich návštevníkov, aby sa bezpečne dostali ku predným dverám. Nástenné svietidlá sú vhodné pre všeobecné osvetlenie okolo domu, ďalšie osvetlenie pre stolovanie al fresco, grilovanie, varenie a tak ďalej. To vám tiež pomôže určiť pripojenia k samostatným spínačom alebo obvodom.

Čo by ste mali brať do úvahy pri kúpe vonkajšieho osvetlenia?
Existujú rôzne faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere záhradného a vonkajšieho osvetlenia:
Veľkosť: Pre väčšie priestory sú dobré reflektory, zatiaľ čo pre menšie priestory, napr. vstupné cesty, sú vhodnejšie viac lokalizované svetlá.
Funkcia a vzhľad: Dekoračné osvetlenie určite neodradí narušiteľov – popremýšľajte o tom, čo sa snažíte dosiahnuť a vyberte správne osvetlenie pre váš účel.

Najlepšie tipy pre záhradné osvetlenie:
• Vypínače umiestňujte v blízkosti plôch, ktoré osvetľujete,
• Osvetlenie na schodištiach a poschodiach by malo byť nastaviteľné, aby sa zabránilo odlesku z podláh,
• Bezpečnostné svietidlá so senzorom by mali byť namontované na viacerých miestach okolo vášho domova,
• Pri investovaní do záhradného a vonkajšieho osvetlenia je rozumné ubezpečiť sa, že osvetlenie je nepremokavé a bezpečné na účely, na ktoré ho potrebujete,
• Pokiaľ ste si nekúpili nízke napäťové alebo solárne osvetlenie, je dobré dať si namontovať osvetlenie plne kvalifikovaným elektrikárom, ktorý bezpečne zapojí záhradné osvetlenie podľa návodu výrobcu .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pridaj komentár