Umelé kvety, umelé stromy, kvetinové dekorácie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V prípade záujmu o konkrétne kvety, vyberte si podkategóriu e-shopu pre interiérové  dekorácie:

Kvetinové dekorácie

Umelé kvety aj v kvetináči

 

Umelé stromy


Magazín

Bez ohľadu na sezónu, vždy máme radi kvety. Hlavne keď sa teploty vyšplhajú nad tridsať stupňov, a my sa schovávame vo vnútri. Vtedy nám chýbajú kvety z krásneho exteriéru ešte viac. Prinášajú nám čerstvý závan. Ak nemáte vždy krásne čerstvé kvety, pouvažujte aj nad dekoráciami z umelých kvetov a doplnkov. Nebudú vás ohrozovať alergie, ale na druhej strane, sa budete musieť vždy starať čistením o umelé kvety. Niekedy je to však aj nevyhnutnosť, že si typ budovy alebo podmienky v interiéri môže dovoliť iba umelé kvety, stromy a doplnky. Avšak aj takéto dekorácie dokážu oživiť a rozveseliť priestor.

Naše tipy na krásne dekorácie, ktoré si vytvoríte z kvetov

Naučte sa aj vy vyrábať krásne kvetinové dekorácie, ktorými zapôsobíte na hostí a skrášlite svoj domov bez toho, aby ste museli robiť veľké zmeny v dizajne interiéru. Kdekoľvek ich umiestnite, budú pôsobiť osviežujúco a nádherne.

Sušené kvety a tráva

Ak sa vám nepáčia kvety, pretože rýchlo vädnú, potom dekorujte so sušenými kvetmi a inými rastlinami. Tráva je obzvlášť krásna. Pripomína prírodnú atmosféru, ale pritom stále zapadá do modernej, neutrálne farebnej palety, takže je ideálna pre decentné jarné zdobenie.

Potešenie pri posteli

Prečo by mali byť kvety iba na záhrade alebo vo dvore? V spálni kvety vyniknú aj na akomkoľvek nočnom stolíku. Kombinácie tmavej farby stolíku a svetlých pastelových farieb kvetov, nerušene spríjemnia priestor pri posteli a dokonale sa zladia s posteľnou bielizňou.

Živé alebo umelé kvety?

Kvitnúci stôl

Máte radi záhradné párty? Alebo raňajky alebo akékoľvek pohostenie vonku? Ak máte priestor a veľký stôl na záhrade, ozdobte ho kvetmi v akomkoľvek štýle. Ak máte radi vidiecky motív, tak napríklad aj pomocou obrusov a váz od babičky. Pre hostí to môže byť krásna zmena, s ktorou sa nestretnú často. Výrazný dojem v interiéri zanechajú aj vysoké vetvičky s kvetmi vo váze.

Kvitnúce vetvy

Vyplňte prázdny priestor vysokými kvetúcimi vetvami , ako je napríklad zoskupenie čerešňových kvetov, poprípade z kríkov ako je napríklad zlatý dážď. Ak používate vázu z číreho skla , stonky sú viditeľné a sú súčasťou dizajnu.

Pichľavý a jedinečný dizajn

Tieto pútavé kvety presne zapadajú do tohto priestoru, kde osvetlenie a nábytok ešte zdvojnásobuje umelecký výraz. Ružové a levanduľové odtiene kvetov na mramorovom stolíku, takto dokážu tropické kvety priniesť živé farby a spestrenie do vážneho klasického interiéru.

Podobné vázy a kvety

Nemôžete nič pokaziť s modrou a bielou farbou – kvetov a váz. Nesmrteľná námornícka kombinácia, ktorá sa hodí všade a na všetko. Buket bielych a modrých kvetov vo vázach s podobnými farbami. Nemusíte to vidieť iba v Grécku.

Krásna orchidea – dostupné aj umelé vyzerajúce ako živé

Už sme spomínali silu kvetov? Bohatý pigment týchto orchideí mení celkový dojem každej miestnosti. Jednoduchá sklenená váza nechá vyniknúť samotné kvety. Farebný vankúšik podobne zdobí priestor a robí ho ešte viac ležérnym.

Rôznofarebné kytice kvetov

Dúhový buket
Toto postupné usporiadanie, uložené v páre širokých sklenených váz, okamžite rozjasní každý príborník alebo stolík v akejkoľvek miestnosti. Ale nádoby môžu byť tiež rozmiestnené tak, aby vyplnili dva konce dlhého jedálenského stola.

Kvety z vidieku
Oživte svoju vidiecku kuchyňu alebo rustikálny raňajkový stôl s jasne žltými kvetmi. Dokonale budú ladiť so sladkými croissantmi a raňajkovou kávou. Staršia váza dodá historickú atmosféru.

 

Bizarné a tropické
Tento kvetinový aranžmán dodáva zábavný tropický nádych do priemyselného priestoru. To dokazuje, že aj v prestavaných skladových priestoroch sa môžete cítiť ako na tropickej dovolenke.

Vysoké samostatné kvety

Tieto extrémne vysoké stonky, postavené v usporiadanom rade, dodajú zvláštny charakter každej obývačke. Prechádzajú až po strop, kvety sú hravé a neuveriteľné, elegantné a rafinované.

Naše tipy na umelé kvety

3 previsnuté muškáty

Popis: 1 x ružový muškát, 1 x červený muškát, 1 x biely muškát. previsnuté muškáty, ktoré rovnako dobre prečkajú tropické letné horúčavy ako i mráz. Bez problematického zalievania!
Materiál Plast/textil. Odolné voči poveternostným vplyvom. Dĺžka 45 cm. Každá kytica vo farbe červenej, bielej a ružovej. Vhodné do kvetináčov s dĺžkou min. 40 cm.

Kvetinový aranžmán „Jar“

Popis: Už naaranžované. Vrátane keramického kvetináča. Jarná dekorácia z bujných kvetov, nežných výhonkov a travín efektne naaranžovaná v keramickej guli – skvelý dojem!
Materiál Keramika/plast/textil.
Rozmer Výška 45 cm.

UMELÝ STROM – BAMBUS 190 CM
Bambus je vhodný do všetkých priestorov, kde nie je dostatok svetla

Tento nádherný bambus, verne napodobujúci živý strom, je ideálnym doplnkom či už do Vášho domova, kancelárie alebo lekárskej ordinácie – skrátka všade tam, kde nie je dostatok svetla pre živú rastlinu alebo kde nie je možné sa o živé rastliny pravidelne starať.

Jednotlivé listy a vetvičky je možné variabilne nastaviť podľa Vašej predstavy. Dajte ale pozor, aby ste neohýbali vetvičky, ktoré sú umiestnené priamo na kmene rastliny. Mohlo by dôjsť k jej miernemu poškodeniu alebo povoleniu a znížila by sa tak životnosť umelej rastliny.

Technické údaje:

výška: cca 190 cm.
cca 1 840 lístkov.
spodný priemer: cca 20 cm
materiál kmeňa: pravý bambus.
materiál lístkov: kvalitné textilné vlákno.

Obsah balenia:

1 x umelý strom – bambus
1 x obyčajný kvetináč + okrasný mach.

Výhody a nevýhody umelých kvetov

Veľa ľudí uprednostňuje umelé kvety v porovnaní s čerstvými kvetami, a to z nasledujúcich dôvodov.

Ak máte konkrétny obľúbený druh kvetov, ako sú napríklad ruže, môžete ich mať v dome po celý rok. Vôbec nemusíte čakať na začiatok sezóny. Môžu zdobiť váš stolík alebo celý interiér po celý rok. To isté platí aj pre iné kvety, ako sú napríklad pivonky, slnečnice, lúčne kvety.  Ak vám obľúbené kvety robia radosť, prečo ich nenechať v interiéri 365 dní v roku.

Umelé kvety si nevyžadujú skoro žiadnu starostlivosť. Sú vhodné aj pre maximálne zaneprázdnených ľudí.

Nemusíte meniť vodu a pôdu, dokonca ani prerezávať listy.
Umelé kvety môžu byť dobrou voľbou pre nemenné domáce dekorácie alebo kancelárie.
Jediné, čo musíte urobiť, je utrieť ich čistou handričkou od prachu (raz za týždeň).
Môžu byť dobrou voľbou pre svadbu v odľahlých oblastiach, kde je ponuka čerstvých kvetov menšia a tiež pre, ktorí nechcú míňať peniaze na stále nové púčiky.
Cena umelých kvetov je v porovnaní s čerstvými menšia, pamätajte však, že kvalita často tomu aj zodpovedá.

Najlepšou voľbou aj tak pre niekoho zostávajú stále čerstvé kvety. Dokážu vyjadriť osobnosť a štýl konkrétnej osoby a netreba zabúdať ani na to, že príroda sama nám poskytuje najviac inšpirácií, farieb, tvarov vôní rôznorodých kvetov.

Umelé kvety dokážu niekedy rovnako potešiť ako tie živé, navyše dnes sú už niektoré umelé kvety na nerozoznanie od tých živých. Dúfam, že ste sa článkom v našom magazíne inšpirovali.

Kvetinové dekorácie, ale aj iné si môžete pozrieť v podkategórii katalógu: Dekorácie do bytu

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pridaj komentár