Výhody a nevýhody plastového nábytku

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V prípade, že hľadáte konkrétny nábytok do záhrady, prejdite do e-shopu so záhradným nábytok z rôznych materiálov:

Prejsť do e-shopu so záhradným nábytkom – Temponabytok.sk 

 

Plastový nábytok – jeho výhody a nevýhody

Verte tomu alebo nie, ale mnoho nábytku do exteriéru pre verejnosť bolo navrhnutého práve kvôli vlastnostiam plastového nábytku. Tieto sety plastového vonkajšieho nábytku boli takisto predmetom vysoko kvalitnej kontroly kvality, takže nábytok nevyvoláva žiadny dojem nízkej kvality.

Moderný záhradný nábytok, materiál plast, v prevedení ratan

Plastový nábytok do záhrady

CORONA BOX CS 231416 KA – záhradný set 2kreslo+2x kreslo+stolík+podušky, plast-ratan, Cena: 310 €

Výhody:
• Plastový nábytok je lacný v porovnaní s dreveným alebo kovovým. Komfortný a štýlový nábytok môže byť vyrobený z plastu s veľmi nízkymi nákladmi. Ak máte veľmi malý rozpočet, plast je najlepšou voľbou.
• Je ľahký. Môžete presúvať nábytok bez akejkoľvek pomoci na akékoľvek vhodné miesto.
• Vo všeobecnosti je plastový nábytok nerozbitný. Neprelomí sa, keď sa s ním pohadzuje alebo neopatrne manipuluje.
Plastový nábytok má nízke alebo žiadne náklady na údržbu. Vo všeobecnosti je nerozbitný a nevyžaduje pravidelnú údržbu ako drevený nábytok. Na druhej strane ,tradičný drevený nábytok môže dostať trhliny v dôsledku extrémnych klimatických podmienok a môže tiež vyžadovať pravidelnú údržbu ako je leštenie, atď.
• Plastový nábytok je k dispozícii vo viacerých farbách a môže zmeniť vzhľad a dojem z priestoru. Plast môže byť ľahko tvarovaný do akéhokoľvek požadovaného tvaru. Počet nových a štýlových dizajnov sa každoročne zvyšuje.
• Použitie plastov znižuje výrub stromov a tým aj odlesňovanie. To má veľký význam pri ochrane našich lesov.
• Plastový nábytok je vodotesný. Dokonca aj v prípade, že ho ponecháte bez v daždi, rýchlo uschne a nemení svoj tvar a farbu.
Je bezpečný, pretože vo všeobecnosti nemá tento nábytok žiadne ostré rohy a je veľmi ľahký. Takže je to veľmi bezpečné tam, kde sú okolo deti.

Nevýhody plastového nábytku

• Niektorý plastový nábytok nemá dlhú životnosť. Má tendenciu sa ľahko zlomiť alebo rozpadnúť v krátkom čase. Aj keď sa o nábytok staráte, nejakým malým bežným škodám sa nedá vyhnúť. V dôsledku toho máte dvojnásobné výdavky na rovnaký nábytok po určitom čase. Nie je robustný a niekedy sa nedá predpokladať aká je jeho nosnosť. Z tohto dôvodu nie je bezpečný pre obéznejších ľudí.
• Niektorému štandardnému a sériovému plastovému nábytku chýba elegancia. Zvlášť, v porovnaní s dreveným nábytkom, plastovému nábytku chýba masívnosť a elegancia. Aj dnes drevený nábytok určuje štandard a triedu.
• Výroba plastového nábytku nie je ekologická. Aj keď ľudia hovoria, že nemusíte rúbať stromy na výrobu nábytku z plastu, druhá strana mince je, že plast nie je biologicky odbúrateľný. Preto má veľa environmentálnych rizík.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Tagged , ,