Ako vybrať kvetináč – truhlíky, na bylinky alebo samozavlažovacie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V prípade záujmu prejsť do e-shopu alebo na článok:

Samozavlažovací kvetináčSamozavlažovacieKvetináče na bylinky

Na bylinky

Truhlíky

                          

Pozrieť ďalšie kvetináče

 

Doba vysádzania je práve tu… Pozrime sa preto na mnohé záhradné kvetináče, ktoré nám svojim účelom dokážu priniesť trochu prírody aj tam, kde to nie je možné, alebo okrášliť prírodu tam, kde sa to možno žiada.

Ako na to? Truhlíky alebo klasické okrúhle kvetináče?

Vysádzajte do kvetináčov rôznych veľkostí a do rôznych výšok. Najskôr si musíte vybrať ten správny kvetináč. Ak chcete vytvoriť farebnú explóziu kvetov v okne pomocou odtieňov ružovej a fialovej farby rastlín (napríklad petúnie), ktoré majú voľné, otvorené tvary, použite oválny alebo hranatý podlhovastý kvetináč. Táto výsadba najlepšie rastie plnom slnku, preto sa odporúča vo vonkajšom prostredí, trebárs aj na balkóne. Podlhovasté kvetináče sú dostupné v rôznych štýloch materiáloch a veľkostiach. V ponuke sa nájdu aj kúsky pre milovníčky vintage štýlu alebo provensálskeho, s rôznymi nápismi, plechové alebo s vyobrazením rastliniek. Kto má rád jednoduchý štýl, k dispozícii sú aj kvetináče vo farbe terakota. Truhlíky sú vhodné aj na parapety do okien. Ak máte záujem nejako praktickejšie využiť priestor pre kvetináče, potom máme pre vás ďalší tip.

 

Bylinky v kvetináči aj poschodové 

Mať stále čerstvé a domáce bylinky ku príprave jedál a nápojov je dnes už bežnou predstavou mnohých gazdiniek. Na tento účel je opäť v ponuke množstvo kvetináčov rôznych materiálov a veľkostí a samozrejme aj štýlov, ktoré sa hodia do každého interiéru.
Byliny sú jedným z najvhodnejších plodín do kvetináčov. Väčšina z nich sa tiež ľahko pestuje. Napríklad mäta, veľmi vhodná do kvetináčov a pritom tak všestranná. Môžete ju použiť do všetkého, od čaju až po mojitos, alebo do ovocných šalátov. Je ľahká na pestovanie, pretože sa dobre vysporiada s tieňom v priestore.
Pažítka brilantne vyniká v šalátoch, alebo rozstrihaná v polievke alebo jednoducho pridaná ako obloha k mnohým jedlám. Okrem toho je ešte skvelá v mnohých domácich dressingoch. To je ďalšia bylinka, ktorá je nenáročná na pestovanie, pretože potrebuje len štyri alebo päť hodín slnka denne.

Vhodný kvetináč pre pestovanie byliniek – Coubi 3 poschodia, aj iné farby a počty poschodí 

Všetky kvetináče tu v katalógu si môžete pozrieť v podkategórii: Vintage a klasické kvetináče

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Tagged

Pridaj komentár