Ručné náradie do záhrady

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Prejsť na záhradné náradie v e-shope:

Záhradné náradie – nožnice, pílky, sekery, lopaty a iné

                   

Vidly a rýle

Vidly a rýle majú násady rôznych dĺžok a materiálov: kovové násady sú silnejšie ako drevo a môžu byť potiahnuté plastom, kvôli tepelnej izolácii. V ponuke sú už aj vidly, ktoré sú ergonomicky tvarované. Uhol násady proti čepeli 26 ° znižuje únavu chrbta a ramien a tým je rýľovanie pohodlnejšie a menej náročné. Čepeľ býva privarená k násade.

Hrable

Hrable sa môže použiť na úpravu pôdy pred sejbou alebo sadbou alebo na vyčistenie pôdy. Pomocou nich ľahko upravíte trávniky od listov a trávy po predchádzajúcom kosení, alebo v jeseni. Ideálne na prácu na malých plochách a v okolí stromov. Materiály bývajú odľahčené a tvar a rozmiestnenie zubov sú navrhnuté tak, aby sa lístie, tráva a podobne čo najmenej zachytávali.

Záhradnícke lopatky

Ručné malé lopatky sú nevyhnutné pri sejbe a výsadbe mladých rastlín, cibuliek a drobné kopanie. Malé ručné náradie je ideálne pre ťažké hlinité pôdy. Malé nástroje sa ľahko stratia v záhrade, preto z praktických dôvodov si vyberajte tie, ktoré majú jasne farebné rukoväte, a dajú sa tak ľahko spozorovať, respektíve si drevené rukoväte natrite výraznou farbou.

Záhradnícke ručné nožnice

Záhradnícke nožnice sú nevyhnutné pre množstvo úkonov v záhrade, či už na jar a v jeseni . V ponuke sú už aj jednočepeľové, dvojčepeľové nožnice, dokonca aj s prevodom pre uľahčenie strihacích prác, či už suchého alebo čerstvého dreva. Prevod uľahčuje strihanie a zabraňuje rýchlej únave svalov. Povrch oceľových čepelí býva niekedy potiahnutý materiálom, ktorý zabezpečuje čistejší strih. Ak je to možné, nožnice si skúste v ruke podržať pred kúpou, alebo si čítajte recenzie aby ste sa uistili, že vám sedia v ruke správne. Používajú sa na rezanie rastlín, bylín, živých plotov, aj silných konárov.

Prerezávacia pílka

Prerezávacia pílka je vhodná na rezanie tenších konárov. Záhradná pílka s pevnou čepeľou je vhodná pre rezanie vetiev až do priemeru 12 cm. Pílky už mávajú špeciálne tvarovanú ergonomickú rukoväť a špeciálny tvar zubov, ktorý urýchľuje rezanie oboma smermi. Dĺžka čepelí býva rôzna.

Kosačka na trávu

Ak máte dvor, záhradu s trávnikom, kosačka je v mnohých prípadoch nutnosťou. Vyberte si kosačku, ktorá má správne parametre pre veľkosť vášho trávnika a úložný priestor, keď sa nepoužíva. V súčasnosti sú v ponuke kosačky na rôzny typ pohonu (benzínové, elektrické, akumulátorové) a s pojazdom, ktoré ponúkajú doplnkové funkcie ako je napríklad zberný kôš na trávu (rôzna veľkosť v litroch) a nastavenie rôznej výšky kosenia (nie centrálne).

Záhradná hadica

Nešetrite v tomto prípade; hľadajte ľahkú, kvalitnú hadicu, ktorá sa bude ľahko prenášať a bude slúžiť roky a roky. Bude určená pre prevádzku pri mínusových teplotách od -10 ° C do veľmi vysokých teplôt až 60 °C. Hadica by mala mať vysokú odolnosť proti starnutiu a UV žiareniu. K tomu samozrejme patrí príslušenstvo, ako je navíjací stojan, rôzne trysky , rozstrekovače, nastavovacie striekacie pištole, spojky a podobne.

Pákové dvojručné nožnice

Pákové dvojručné nožnice vám pomôžu prerezávať konáre, ktoré sú príliš hrubé pre bežné záhradnícke nožnice – vyhľadávajte typy, ktoré sú ergonomicky tvarované a s prevodom pre uľahčenie strihania hrubých konárov. V ponuke sú aj nožnice s teleskopickou tyčou pre husté kríky alebo vysoké konáre. Odporúčané dvojručné nožnice: Recenzie Fiskars nožníc na konáre.

Ručné náradie do záhrady

Ručné náradie – dvojručné pákové nožnice

 

Uskladnenie náradia v garáži

Ak už príde čas na kosenie trávnika, orezávanie živých plotov, alebo sadenia v záhrade, nestrácajte čas hľadaním zariadení v garáži alebo niekde inde. Vytvorte si preto dobre usporiadaný úložný priestor v garáži, aby ste náradie ľahko našli v dobrom stave. Prinášame vám zopár tipov, ktoré možno budú vyhovovať vašim potrebám, rozpočtu a dostupnému priestoru.

Na podlahe
Kosačky na trávu a snehové frézy uložte na miesto, ktoré je prístupné, ale zároveň zariadenia nezavadzajú. Predtým, než ich odložte na ďalšiu sezónu, skontrolujte návody kvôli čisteniu a uskladneniu zariadení.

Krabice pre ručné náradie

Usporiadajte drobné náradie podľa typu a uložte ich do označených krabíc alebo košov. Odporúčajú sa uložiť menšie predmety, ako sú záhradnícke rukavice, podložky pod kolená a kvetináče do krabíc. Vedierka a vaničky sú praktické pre veci, ktoré často nosíte vonku.

Záhradná lavička a stôl

Ak ste vášnivým záhradníkom, určite sa vám zíde lavička alebo starý stôl, ktorý môžete prestavať na lavičku alebo stôl s úložným priestorom Stôl by mal mať pracovný povrch a úložný priestor pre koše a kvetináče. Pridajte háčiky na zavesenie malých nástrojov a záhradných rukavíc.

Skrine

Robustná skriňa môže byť ideálna na odloženie nástrojov, vriec a iných spotrebných materiálov z dohľadu. Ak máte deti, vyberte si skriňu s uzamykateľnými dverami na zabezpečenie nebezpečných predmetov, ako sú ostré nástroje alebo insekticíd.

Regálové jednotky
Regály sú skvelou voľbou pre uskladnenie záhradných potrieb z podlahy na police, taktiež vysoko mimo dosahu detských rúk. Ručné náradie alebo drobné predmety by mali mať dobrú stabilitu na regále. Samostatné jednotky možno presúvať tak, aby ste uvoľnili priestor na stene pre niečo iné.

Háčiky

Ak nepotrebujete celý systém na uskladnenie na stenu, stačí ak si do steny zaskrutkujete háčiky na zavesenie malých nástrojov, lopatky a nožnice.

Nástenné regály

Ak chcete uvoľniť podlahovú plochu, môžete si namontovať rôzne typy stojanov, ktoré sú špeciálne navrhnuté na držanie fúrikov, rebríkov, nástrojov s dlhými rúčkami, vrátane hrablí, vidiel a metiel.

Dierované panely

Tieto perforované panely sa pripevňujú na stenu a držia rôzne háčiky a konzoly, ktoré sa môžu premiestňovať podľa potreby. Panely sú cenovo dostupné a ľahko montovateľné. Ak sa obávate, že zabudnete kam vrátiť ručné nástroje, napíšte názov každej položky na panely alebo doske.

Neskladujte predmety, ktoré by mohli byť poškodené extrémnymi alebo kolísavými teplotami a veci, ktoré by mohli byť zničené vlhkosťou, respektíve nebezpečné materiály, ktoré by mohli poškodiť váš dom.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Tagged

Pridaj komentár